همارا از نگاه کتابداری

با ورود رایانه به عرصه‌های مختلف جامعه، کتابخانه‌ها نیز از این دستاورد بشری بی نصیب نماندند. شاید بتوان گفت یکی از نهادهایی که بهترین و بیشترین بهره را از این اعجاز قرن بیستم نصیب خود کرد کتابخانه‌ها بودند. الفاظی چون جامعه اطلاعاتی، انفجار اطلاعات، دهکده جهانی، قرن شبکه‌ها و … در اواخر قرن اخیر نشان از ارزش و اهمیت اطلاعات دارد. هر فردی برای ترقی، هر سازمانی برای پیشرفت و هر کشوری برای توسعه ضرورتا نیازمند اطلاعات است. در جامعه کنونی اطلاعات را برابر با قدرت می‌دانند. حجم عظیم اطلاعات تولید شده در جامعه کنونی اگر به درستی پردازش و مدیریت نشود نه تنها مفید نخواهد بود بلکه خود موجب سردرگمی و انحراف از مسیر از پیش تعیین شده می‌شود.

همارا از نگاه تکنولوژی

کار کارشناسی بر روی ویژگی‌ها و نیازمندی‌های نرم افزاری پروژه از سال ۱۳۸۲ آغاز شد و در طی این مدت نرم‌افزار چندین بار به روز رسانی گردید و توسعه یافت.

نرم افزار همارا بر بستر تکنولوژی پیشرفته NET. (دات نت) شکل گرفته و کد آن توسط زبان شی گرای #C
(سی شارپ) نوشته شده است. و حاصل آن محصولی است که آن را شاهکار مهندسی نرم افزار می‌دانیم.

استفاده از الگوهای مدرن و پیشرفته شی گرایی این توانمندی را به ما داد تا امکانات بی نظیری را در اختیار کاربر قرار دهیم.

افزودن امکانات مدیریتی و نظارتی و سیستم‌های بسیار پیشرفته در بخش‌های مختلف نرم افزار باعث افزایش انعطاف‌پذیری و کارایی در کنار هم شده است، طراحی فوق العاده زیبا و ساده در عین حفظ قدرت و امکانات فراوان یکی دیگر از افتخارات مهندسین همارا است.

همارا نرم افزاری مطمئن و قدرتمند است و با ضمانت سه ساله و پشتیبانی رایگان یک ساله و خدمات پس از فروش دائم اطمینان خاطری برای کاربران به همراه آورده است.

نرم افزار در ویرایش‌های (حافظ، جامع، حرفه‌ای و سرویس دهنده‌ی وب )تولید می‌شود.

پایگاه داده آن بر حسب نوع ویرایش Ms SQL Server می‌باشد.

طراحی رابط کاربری به صورت MDI (Multiple Document Interface)‎ با ویژگی‌های خاص می‌باشد که این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانید به طور همزمان پنجره‌های متعدد را باز کرده و کار کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار پیشرفته‌ای که در تولید نرم افزار از آن استفاده شده است، ویژگی چند ریسمانی (Multi Threading ) می‌باشد. نرم افزار همارا این قدرت را به شما می‌دهد تا بتوانید در یک لحظه چندین کار را همزمان با هم انجام دهید، برای مثال در حالی که برنامه مشغول انجام عملیات میز امانت است، می‌توانید به انجام کارهای دیگر در نرم افزار بپردازید، جستجو کنید، گزارش تهیه کنید و … به هر حال میز امانت شما هرگز تعطیل نخواهد بود.

ابزارهای کمکی، یکی دیگر از امکانات همارا است. ویرایشگر تصویر، ویرایشگر متن، مرورگر وب و …

امکان تولید بارکد ساده و حرفه‌ای با هر اندازه و رنگ که بخواهید، با کیفیت برداری یکی دیگر از ویژگی‌های این نرم‌افزار است.

امکان تولید خروجی‌های تخصصی متعدد، امکان ارسال داده‌ها در قالب‌های متعدد همچون:

Ms Word , Ms Excel , Text , Rich Text , Tiff , PDF , HTML

امکان تبادل اطلاعات با حافظه سیستم و مجهز به سیستم حافظه داخلی، محیطی کاملا فارسی، راهنمای خودکار و راهنمای جامع، که به گونه‌ای هنرمندانه طراحی شده‌اند کاربر را در استفاده از امکانات بی شمار همارا یاری می‌دهند.

نسخه های مختلف نرم‌افزار همارا:

  • نسخۀ جامع
  • نسخۀ حرفه‌ای
  • نسخۀ خدمات دهنده وب

یک سال پشتیبانی رایگان، و خدمات پس از فروش دائم از تسهیلات مؤسسۀ فرهنگی همارا برای مشتریان نرم‌افزار همارا می‌باشد