معرفی انتشارات

موسسه فرهنگی، آموزشی کتابداری همارا در ابتدا با هدف فعالیت در حوزه علم اطلاعات و دانش‌شناسی و علوم کتابداری و رفع نیازهای علمی و تخصصی کتابداران و کتابخانه ها با اخذ مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ازسال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز نمود. این موسسه فعالیت‌های بیشماری را در حوزه تخصصی علم اطلاعات، دانش‌شناسی و علوم کتابداری انجام داده است.

با توجه به دانش و پتانسیلی که در این موسسه وجود داشت در روز هفتم از هفتمین ماه سال ۱۳۸۸از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز نشر دریافت شد و اولین کتاب در سال ۱۳۸۹منتشر گردید.

این انتشارات تا کنون بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب در زمینه های مختلف منتشر کرده است. یکی از افتخارات این انتشارات نشر آثار معلم بزرگ، محمد بهمن‌بیگی، بنیانگذار آموزش عشایر ایران است. این انتشارات سعی کرده است با تغییر و بهینه‌سازی کیفیت صفحه‌آرایی و رسم‌الخط، این کتب را که به اعتراف بسیاری از بزرگان ادبیات فارسی، نمونه نثر فاخر ادبیات فارسی به شمار می‌رود به شکل مطلوب منتشر نماید.

همچنین کتاب “بهمن‌بیگی باشکوه: داستان تعلیمات عشایری در ایران نوین” (Magnificent Bahman Beigi: The Story Of Tribal Education In Modern Iran ) که شامل بیست داستان منتخب از آثار محمد بهمن‌بیگی است و توسط دکتر اله‌وردی بهمن‌بیگی فرزند استاد به زبان انگلیسی ترجمه شده است در یک مجموعه دوجلدی منتشر کرده است. کتاب نفیس “نامه‌های ماندگار …” شامل نامه‌های زنده‌یاد محمد بهمن‌بیگی را که در قطع رحلی و کاغذ گلاسه منتشر شده است را باید به این مجموعه گران‌بها اضافه کرد.

سایر آثار ارزشمندی که تا کنون در این انتشارات به زیور طبع آراسته شده است در فهرست انتشارات و بخش آلبوم عکس کتاب‌ها معرفی شده اند.

این انتشارات امیدوار است با انتشار آثار فاخر و پرمحتوای نویسندگان معزز و گرانقدر بتواند گام ارزشمندی در توسعه نشر دانش و  ترویج مطالعه و کتاب‌خوانی بردارد.